DESIGN EXTENT

Unfolding Apartment – rozwiązania dla małych przestrzeni

SHARE
, / 1465 0
Unfolding Apartment – rozwiązania dla małych przestrzeni

Właściciel małego mieszkania na Manhattanie, o powierzchni 37m2, to młodzieniec, który prowadzi dość rozrywkowy tryb życia i często przyjmuje u siebie gości. Dodatkowo zdarza mu się pracować w domu. Planując przebudowę swojego apartamentu zaprosił do współpracy architektów z biura Normal Projects, którzy zaprojektowali dla niego Unfolding Apartment.

Sporym wyzwaniem było uwzględnienie wszystkich potrzeb inwestora w tej małej kawalerce. Zamiast typowego podejścia, w którym przestrzeń jest dzielona na mniejsze pomieszczenia o konkretnych funkcjach, architekci Michael Chen i jego partner Kari Anderson zaproponowali zburzenie wszystkich istniejących ścian i postawienie wzdłuż ściany dużej zabudowy.

Wbudowano w nią wszystkie elementy funkcjonalne, które zazwyczaj znajdują się w mieszkaniu: łóżko, szafy, miejsce do pracy, biblioteczkę, przestrzeń do przechowywania w kuchni, a także większość oświetlenia.  Kiedy wszystkie te elementy są schowane w „szafie” kawalerka jest przestronna, otwarta i nawiązuje do loftu.

Przestrzeń tę można bardzo prosto przekształcić w sytuacji, gdy właściciel mieszkalnia zamierza pracować lub spać. Służy temu przesuwny system drzwi i paneli, który tradycyjny barek może przekształcić w biuro, a z szafy wydobywa spore łóżko, tworząc intymną przestrzeń do odpoczynku.

W strukturze tej ogromnej, niebieskiej zabudowy, która zawiera jeszcze liczne miejsca do przechowywania, wbudowano aluminiowe elementy.  Stanowią one uchwyty i gałki do sterowania poszczególnymi elementami. Dodatkowo w część paneli wbudowano metalowe ekrany, które można otwierać lub zamykać, tym samym regulując dostęp światła i stopień przezierności. Oświetlenie jest skonsolidowane z górną częścią zabudowy i zapewnia równomierne oświetlenie bez widocznych lamp.

Projekt Unfolding Apartment

Informacje

Projekt: Unfolding Apartment
Design: Michael Chen, Kari Anderson / Normal Projects
Lokalizacja: New York, USA
Powierzchnia: 37 m2
Źródło: mkca.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN