DESIGN EXTENT

Vivienda Peixoto czyli Nordic Style

SHARE
, / 828 0
Vivienda Peixoto czyli Nordic Style

Vivienda Peixoto to projekt przebudowy mieszkania, które mieści się w budynku z lat 80-tych. Apartament w pierwotnej formie składał się z małych pomieszczeń rozmieszczonych wzdłuż korytarza. Właściciele borykali się z nieefektywnym podziałem przestrzeni, charakterystycznym dla poprzedniego wieku. Marzyli o jasnych, przestronnych wnętrzach, które pozwalają na wygodne i komfortowe życie codzienne.W zaproponowanym projekcie przebudowy światło, widoki i sama przestrzeń są najważniejszymi elementami. Autorzy Arminda Espino i Ruben Rodriguez Erbalunga wyjaśniają, iż chcieli uciec od zamkniętych przestrzeni, które ograniczają i nie inspirują do nowych doznań, zainteresowań, pomysłów. W tym duchu zaprojektowano główny ciąg komunikacyjny, który jest krętą ścieżką prowadzącą od przestrzeni wspólnej do prywatnej.

W nowym projekcie zachowano układ pokoi prywatnych, natomiast przestrzeń dzienną utworzono z połączenia pierwszego odcinka korytarza, pokoju dziennego i kuchni. W tej chwili te wszystkie funkcje realizuje jedno duże pomieszczenie o nowoczesnym i prostym designie. Pozwala to na wspólne przebywanie ze sobą całej rodziny, razem z goścmi, gdyż w tej jednej przestrzeni można jednocześnie gotować, jeść, odpoczywać i pracować.

W pokoju stoi duży stół, który w drugiej części pokoju pełni funkcję biurka. Ważnym elementem wystroju wnętrza jest betonowy słup, będący elementem konstrukcji nośnych, o nieregularnym, przemysłowym wykończeniu. Stanowi on kontrast dla pozostałych elementów wykończenia wnętrza, które charakteryzują się sterylnością i gładkimi powierzchniami. Zastosowane materiały i kolory: beton, biel i czerń oraz drewno są bardzo typowe dla stylu skandynawskiego.

Projekt Vivienda Peixoto

Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto 6_vivienda_peixoto_erbalungo_estudio_designextent Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto Vivienda Peixoto

 

Informacje:

Architekci: Arminda Espino i Ruben Rodriguez Erbalunga / ERBALUNGA ESTUDIO
Nazwa Projektu: Vivienda Peixoto
Lokalizacja: Pontevedra, Hiszpania
Realizacja: 2016
Powierzchnia apartamentu: 70m2
Kuchnia: Cocinas Valenzuela
Oświetlenie: Faro Barcelona
Meble (krzesła i kanapa): IKEA
Materiały: drewno eukaliptusowe (różne typy płyt w zależności od zastosowania: lite drewno, płyty laminowane wielowarstwowe), płytki ceramiczne
Zdjęcia: Iván Casal Nieto
Źródło: erbalunga-estudio.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN